99+ Kiểu Tóc Duỗi Đẹp Và Thời Thượng Nhất 2022 

Rate this post

Zotërimi i një frizure të bukur të drejtuar do t’ju japë një pamje të butë, femërore dhe natyrale. Megjithatë, procesi i drejtimit përdor shumë nxehtësi dhe kimikate, gjë që i bën flokët tuaj të prekshëm ndaj dëmtimit nëse nuk kujdeseni siç duhet. Prandaj, gratë duhet të dinë se si të kujdesen për rregulluesit standard të flokëve në sallon. Për të ndihmuar në mbajtjen e flokëve të butë dhe me shkëlqim, si kur i stiloni rishtazi.

Çfarë është një stil flokësh i bukur drejtues?

Drejtimi natyral është një teknikë parukerie që shumë femra e duan sot. Kjo metodë e drejtimit ndryshon nga ajo e vjetra në atë që ndihet më e natyrshme sesa e drejtë. Flokët e drejtuar në mënyrë natyrale kanë një volum të caktuar dhe pak të valëzuar në trup, duke ruajtur bukurinë natyrale të flokëve.

Flokët e drejtë janë një frizurë tradicionale e femrave aziatike por edhe shumë moderne dhe rinore. Nëse dini të kombinoni me ngjyra lajkatare. Pasi u mërzita me frizurën me kaçurrela trendi, flokët e drejtë klasik dhe luksoz janë kthyer në një model flokësh të preferuar të shumë femrave.

Flokët e drejtë të bukur e bëjnë fytyrën më të bukur
Flokët e drejtë të bukur e bëjnë fytyrën më të bukur

Modele flokësh të bukura për të dashurat

Flokët deri te supet e shtrijnë filxhanin

Kaçurrela e flokëve të drejtë deri në shpatulla është një stil flokësh i bukur drejtues dhe është zgjedhja e shumë yjeve. Sepse është edhe personale edhe jashtëzakonisht tërheqëse. Sidomos ky model flokësh është shumë femëror por jo i mërzitshëm. Njerëzit e moshës së mesme kanë shumë defekte në fytyrë. Shpatullat e drejta mund t’ju ndihmojnë të kapërceni plotësisht mjekrën e dyfishtë, fytyrën e thyer, ballin e spikatur, etj.

Fytyrë bebeje me bisht kupash në stilin e shpatullave
Fytyrë bebeje me bisht kupash në stilin e shpatullave

Flokë kaçurrelë pa balluke

Balluket kanë qenë një nga modelet më të bukura të flokëve në modën e flokëve gjatë dekadës së fundit. Ai thjeshton stilimin, stilimin dhe kujdesin e flokëve dhe mund të mbulojë një pjesë të një fytyre të gjatë ose katrore. Ky model flokësh femëror ju bën më të bukur dhe simpatik.

Zgjatje flokësh me shtresa

Një stil flokësh i bukur drejtues që nuk mund të injorohet është rregulluesi i flokëve me shtresa. Me një mënyrë moderne të krijimit të shtresave, zgjatimet e flokëve me shtresa duken mjaft të thjeshta dhe jo monotone. Një veçori e veçantë e këtij modeli flokësh është se majat priren të përqafojnë fytyrën.

Tham Khảo Thêm:  Bằng IELTS là gì? Bằng IELTS có tác dụng gì và lệ phí thi chuẩn nhất 

Flokët e flokëve për femra shpesh janë më të përshtatshme për vajzat me flokë të shkurtër, fytyrë të zgjatur, kur mbani këtë model flokësh, fytyra duket më e rrumbullakët dhe më e lezetshme. Në veçanti, lyerja e flokëve në një ngjyrë të çelur rrit bukurinë rinore dhe të gjallë. Pra, nëse doni të qëndroni të rinj dhe të shkëlqyeshëm, mos harroni këtë stil hyjnor.

Flokët me shtresa e bëjnë atë femërore
Flokët me shtresa e bëjnë atë femërore

Flokë të gjatë të drejtë

Flokët e gjatë të drejtë nuk janë asgjë e re, apo jo? Flokët e drejtë natyral e ndihmojnë të dashurën të jetë më simpatike dhe e dashur. Me këtë model flokësh, studentë, studentë apo punonjës zyre mund ta përjetojnë atë. Mjafton të visheni me pak stil dhe do të bëheni tërheqës.

Flokë të bukur me gjatësi mbi supet

Flokët e drejtë me gjatësi mbi supet janë një frizurë e bukur drejtuese që pëlqehet nga shumë vajza, veçanërisht në moshën shkollore. Ky model flokësh është i përshtatshëm për vajzat që duan t’i drejtohen bukurisë tradicionale. Kur keni flokë të drejtë me gjatësi të shpatullave, mjafton vetëm një mane e vogël për të nxjerrë në pah fytyrën djallëzore dhe të lezetshme.

Flokë të drejtë me gjatësi supe të kombinuara me balluke të holla

Flokët me gjatësi mbi supet gjithashtu mund të drejtohen dhe të lihen balluke. Do të sjellë një imazh të pastër dhe të bukur që do të habisë shumë gra.

Flokët e bukur drejtues për të mos u humbur
Flokët e bukur drejtues për të mos u humbur

Flokët deri te supet duken mjaft të rregullta dhe të sofistikuara, gjë që do t’i ndihmojë femrat të duken më të reja. Ky është gjithashtu një model flokësh modern që është shumë i pëlqyer nga shumë yje femra. Mundohuni të aplikoni herët dhe ndryshoni veten menjëherë me këtë model flokësh!

Flokë të fryrë

Drejtuesit e flokëve mund t’i transformojnë flokët tuaj normalë në flokë tërheqës natyralë të gjallë. Ky model flokësh është i përshtatshëm për shumë modele të ndryshme flokësh të shkurtër dhe të gjatë, të përshtatshëm për të gjitha format e fytyrës.

Flokë me shtresa

Flokët me shtresa janë të njohura, por ende bien shumë në sy. Ky model flokësh krijon flokë të gjallë, joshëse që theksojnë linjat delikate në fytyrën tuaj. Përveç kësaj, flokët e drejtë me shtresa janë gjithashtu shumë të lehta për t’u kombinuar me shumë bojëra flokësh për t’ju ndihmuar të keni menjëherë një pamje rinore plot vitalitet.

Balluket e drejta

Flokët e gjatë të drejtë me balluke të drejta janë një model flokësh i thjeshtë që ekziston prej kohësh, por që ende pëlqehet nga femrat. Ky model flokësh i bën vajzat më të djallëzuara, të lezetshme dhe fiton lehtësisht zemrat e djemve.

Jini elegant me balluke të drejta
Jini elegant me balluke të drejta

Balluket e drejta drejtuan flokët

Modeli i bukur i drejtimit të flokëve që është shumë i nxehtë sot është flokët e hollë me balluke. Flokët e drejtë të drejtë me balluke të rralla janë sekreti i reduktimit të suksesshëm të moshës së saj. Ky është gjithashtu një model flokësh që aplikohet lehtësisht në shumë fytyra të ndryshme. Pavarësisht nëse keni një fytyrë të gjatë, një fytyrë të lezetshme të rrumbullakët ose një fytyrë katrore, ju ende mund ta përjetoni këtë hairstyle.

Flokët e drejtë me balluke të rralla japin një pamje të bukur rinore dhe ju japin një pamje dinamike. Një shënim i vogël është se duhet të zgjidhni gjatësinë e duhur të flokëve për të nxjerrë në pah më shumë fytyrën.

Drejtimi i flokëve + kaçurrela e bishtit

Për vajzat me flokë të gjatë, kaçurrela e flokëve është gjithmonë një nga opsionet e para për t’u marrë në konsideratë. Ky model flokësh përcakton flokët dhe i lejon kaçurrelat të kornizojnë fytyrën për një estetikë të lehtë dhe elegante.

Tham Khảo Thêm:  Năm 2021 mệnh gì? Tử vi của người sinh năm 2021 chính xác nhất

Flokë të kaçurrela lehtë

Flokët kaçurrela të lehta ndihmojnë për të fshehur qoshet e fytyrës mjeshtërisht dhe delikate. Përveç kësaj, ju mund të kombinoni flokët kaçurrela të lehta me balluke të trashë, balluke anash ose balluke të holla për të krijuar thekse për fytyrën dhe për të përmirësuar tiparet tuaja rinore.

Flokë të drejtë të bukur për fytyrat e rrumbullakëta

Vajzat me fytyra të lezetshme të rrumbullakëta mund të zgjedhin lehtësisht shumë modele flokësh me personalitet për t’u dukur bukur dhe të jashtëzakonshme. Një nga sugjerimet që mund t’i referoheni janë balluket budallaqe, flokët e drejtuar në mënyrë natyrale ose bishtat kaçurrelë, etj.

Flokë e drejtë e përshtatshme për fytyrë të rrumbullakët
Flokë e drejtë e përshtatshme për fytyrë të rrumbullakët

Drejtimi i flokëve koreane

Drejtimi i flokëve koreane është një model i bukur për drejtimin e flokëve që është shumë i popullarizuar sot. Dëshironi të dukeni më të rinj, më dinamikë dhe me vetëbesim? Drejtimi i flokëve koreane është zgjidhja perfekte për ju. Ky hairstyle konsiderohet i përjetshëm dhe është veçanërisht i përshtatshëm për vajzat në dimrin e ftohtë.

Udhëzime se si të kujdeseni për flokët e drejtuar

Shtrirja është një hap stilimi që prish lidhjet e vjetra dhe ristrukturon boshtin e flokëve. I bën flokët më të drejtë, më të lëmuar dhe më të menaxhueshëm. Kjo është arsyeja pse njerëzit me flokë kaçurrela natyralisht të ngurtë shpesh zgjedhin një model flokësh të drejtë të këndshëm për të ndryshuar pamjen e tyre. Por për t’i mbajtur flokët tuaj të drejtë të shndritshëm, të lëmuar dhe pa ngatërrime, mos i injoroni këshillat e mëposhtme të kujdesit për flokët standarde të sallonit:

Mos i lani flokët brenda 72 orëve pas drejtimit

Sepse kjo është koha që flokët të stabilizojnë strukturën e tyre, të thithin ilaçin dhe të mbajnë më mirë formën e tyre. Nëse i lani flokët shumë shpejt ose e lini ujin të zhytet në flokët tuaj, nuk do të arrini rezultatet e dëshiruara. Madje mund të ngatërroheni dhe të liroheni.

Mbroni dhe kujdesuni për flokët në diell

Rrezet UV në diell mund të djegin lëndët ushqyese në flokë, duke i lënë ata të prirur ndaj tharjes dhe kërcitjes. Shumë njerëz shpesh kanë zakon të “ngurrojnë” të bëjnë banja dielli pas perm, kaçurrela, ngjyrosje. Këto gjëra pa dashje dëmtojnë flokët.

Shmangni thyerjen e flokëve

Për 1-2 ditët e para pas drejtimit, duhet të shmangni përdorimin e elastikëve dhe shiritave elastikë për të tërhequr flokët mbi veshët tuaj. Pasi kjo mund të shkaktojë shtrirjen e strukturës së flokëve, duke çuar në humbje të përhershme të flokëve. Ky proces nuk është i kthyeshëm.

Zgjidhni balsamonin dhe shampon e duhur

Pasi të keni rregulluar flokët për 3 ditë, mund t’i lani flokët për të hequr kruajtjen. Megjithatë, sigurohuni që të zgjidhni një shampo të butë për flokë të dëmtuar dhe të trajtuar kimikisht. Më pas, aplikoni balsam ose krem ​​për 15 minuta për të siguruar që lëndët ushqyese në produkt të depërtojnë thellë në flokë.

Lani flokët me ujë të ftohtë

Larja e flokëve me ujë të ftohtë largon zbokthin nga flokët dhe ushqen trupin dhe majat e flokëve. Në veçanti, ka efekt në përmirësimin e humorit, stresin psikologjik, përmirësimin e kujtesës.

Mbajeni lëkurën e kokës të pastër

Një nga mënyrat efektive për t’u kujdesur për flokët deri në shpatulla është të mbani lëkurën e kokës të pastër. Sepse nëse nuk dini të pastroni, do të çojë në grumbullimin e papastërtive dhe sebumit, duke shkaktuar bllokim dhe mosfunksionim të gjëndrave të flokëve. Kjo çon në zbokth dhe rënie të flokëve.

Tham Khảo Thêm:  Homestay là gì? Đặc trưng làm nên loại hình homestay

Shmangni marrjen e flokëve të lagur

Flokët e drejtë shpesh janë shumë të ndjeshëm ndaj dëmtimit dhe do të ndikohen nga çdo agjent, veçanërisht nga shiu. Për shkak se uji i shiut shoqërohet gjithmonë me papastërti, kur bie në flokë, mund të shkaktojë dëme të rënda dhe tharje.

Drejtimi i flokëve falë dietës

Shëndeti i flokëve tuaj varet kryesisht nga ushqimi që trupi juaj mund të tolerojë çdo ditë. Prandaj, njerëzit duhet t’i kushtojnë vëmendje ushqimit adekuat dhe të ekuilibruar për t’i mbajtur flokët të fortë nga rrënja në majë. Sidomos kur flokët janë lyer, pastruar, drejtuar kimikisht …

Mos lejoni që flokët të lagen kur dilni jashtë

Flokët e lagur janë të prirur ndaj papastërtive dhe ndikohen lehtësisht nga rrezet UV të diellit. Ky është gjithashtu një nga shkaqet e flokëve të djegur nga dielli dhe majave të çara.

Kufizoni tharjen e flokëve ose stilimin e nxehtësisë

Pasi të keni një stil flokësh të bukur drejtues, nuk duhet t’i thani flokët shumë. Tharja e flokëve është një zakon i shumë njerëzve, por duke e bërë këtë është e lehtë të humbasësh lagështinë dhe të bëhen të dredhur, të vështirë për t’u mbajtur. Pas larjes së flokëve, duhet t’i thani flokët me një peshqir të butë pambuku në vend që të fërkoni peshqirin ose t’i fërkoni flokët. Kur flokët tuaj janë të thatë, mund të përdorni ajër të ftohtë ose një ventilator për të tharë flokët tuaj.

Lyerja e flokëve, prerja në frekuencën e duhur

Flokët e dëmtuar, majat e çara janë dëme të pashmangshme pas drejtimit të flokëve. Prandaj, kushtojini vëmendje frekuencës së prerjeve të flokëve në berber çdo 6-8 javë. Nëse e mirëmbani rregullisht, do të parandalojë ndjeshëm majat e çara dhe do të ndihmojë flokët tuaj të rriten në mënyrë natyrale.

Përdorni produkte të specializuara për drejtimin e flokëve

Për ta bërë procesin e drejtimit të flokëve efektiv, për të rritur forcën dhe për të mos thyer, masat e mësipërme mund t’i kombinoni me ushqime funksionale.

Shampo bimore Nguyen Xuan – Sekreti numër 1 i kujdesit të flokëve nga barishtet tradicionale

Për t’i mbajtur flokët tuaj të butë, me shkëlqim dhe të shëndetshëm pa pasur nevojë t’i shtypni ato shumë herë, keni nevojë për këshilla efektive për kujdesin e flokëve. Shampo bimore Nguyen Xuan me 13 përbërës të çmuar medicinale ndihmon në ushqyerjen e flokëve që nga rrënja. Ndihmon në krijimin e flokëve të lëmuar dhe të mbajtur në mënyrë efektive.

  • Xhinko, Ha Thu wu ndihmon në rritjen e qarkullimit të gjakut nën lëkurën e kokës, shtrëngon rrënjët e flokëve, duke ushqyer flokët nga rrënja. Ofron ushqim për filizat e flokëve për të rritur dhe forcuar flokët
  • Bodhi, Mantra betel, Five Colors, Nuc Nac dhe Patchouli ndihmojnë në pastrimin e flokëve, kontrollin e yndyrës dhe reduktojnë zbokthin që kruhet.
  • Vajrat esencialë të lëvozhgës së grejpfrutit, borzilokut dhe barit të limonit ndihmojnë në hapjen e gjëndrave të flokëve, stimulojnë rritjen e flokëve dhe reduktojnë në mënyrë efektive sekretimin e vajit.
  • Mana, vitamina E dhe vaji i ullirit hidratojnë dhe sigurojnë ushqim gjithëpërfshirës të flokëve.
Reagime nga klientët që përdorin shampo bimore Nguyen Xuan
Reagime nga klientët që përdorin shampo bimore Nguyen Xuan

Kapni trendin e flokëve të gjatë të drejtë dhe kujdesit jashtëzakonisht të thjeshtë të flokëve menjëherë me shampon bimor Nguyen Xuan.

Ja disa nga modelet e flokëve më të njohura dhe më të bukura për momentin. Shpresojmë, ndarja jonë e mësipërme do t’ju ndihmojë të zgjidhni modelin e duhur të flokëve për fytyrën tuaj. Dini gjithashtu si të kujdeseni siç duhet për flokët e drejtuar. Uroj që të keni flokë të bukur dhe të shëndetshëm.

Mësoni më shumë rreth produktit në:

Faqja e internetit:

Faqe fansash:

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 99+ Kiểu Tóc Duỗi Đẹp Và Thời Thượng Nhất 2022  . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

23 Sản phẩm dưỡng tóc khô xơ hiệu quả được ưa chuộng nhất hiện nay

Flokët e thatë dhe të dredhur i bëjnë femrat të trishtuara dhe mungesën e vetëbesimit. Për të zgjidhur këtë situatë, duhet të përdorni produkte për flokë të…

Tóc khô xơ do đâu? Mẹo phục hồi tóc khô xơ tại nhà

Të gjithë duan të kenë flokë me shkëlqim dhe të butë. Megjithatë, shumë faktorë bëjnë që flokët tuaj gradualisht të thahen, të ndahen majat dhe madje të…

Mẹo giúp da đầu sạch gàu

1. Giấm táo Một ngày ra đường, khói bụi mồ hôi tích tụ trên da đầu gây bẩn và ngứa. Các sản phẩm dưỡng ẩm, chống nắng…

Top 6 mẹo giúp da đầu sạch gàu giảm ngứa mà bạn cần biết

Mẹo giúp da đầu sạch gàu giảm ngứa không phải ai cũng biết. Gàu là nỗi ám ảnh của mọi mái tóc khi hè về. Tuy nhiên,…

Mặt tròn nên để tóc gì? Xem ngay kiểu tóc đẹp cho nữ mặt tròn

Mặt tròn nên để kiểu tóc gì? Khuôn mặt tròn có rất nhiều ưu điểm, đặc biệt là giúp bạn thoải mái lựa chọn và thay đổi…

Tóc sâu ngứa là gì: nguyên nhân và cách khắc phục?

Không phải ai cũng may mắn có được mái tóc khỏe đẹp như vậy. Sự xuất hiện của những nốt thâm ngứa không chỉ ảnh hưởng đến…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *