Dầu gội đầu nguyên xuân giá bao nhiêu?

Rate this post

Sa kushton shampoja Nguyen Xuan, a është e lehtë të blihet? HAktualisht, kjo është një markë shampo që favorizohet nga shumë përdorues, sepse produktet e saj rrjedhin nga barëra natyrale që janë të sigurta dhe beninje për lëkurën e kokës. Çmimi dhe përdorimi do të “zbulohen” menjëherë më poshtë.

Mësoni rreth shamponit Nguyen Xuan

Nguyen Xuan është aktualisht një markë shamposh që favorizohet nga shumë përdorues, sepse produktet e saj rrjedhin nga barishte natyrore që janë të sigurta dhe të mira për lëkurën e kokës. Pra, çfarë është shampoja Nguyen Xuan dhe cilat janë përdorimet?

Çfarë është Shampo Nguyen Xuan?

Shampo bimore Nguyen Xuan është hulumtuar nga ekspertë të mjeteve juridike popullore dhe është nxjerrë nga shumë bimë natyrale së bashku me disa barishte tradicionale. Ky është një produkt për kujdesin e flokëve që ushqen skalpin dhe forcon flokët nga rrënja në majë. Përveç kësaj, produkti ndihmon në uljen e sasisë së rënies së flokëve çdo ditë, dhe në të njëjtën kohë, promovon në mënyrë efektive rritjen e flokëve të rinj, zvogëlon zbokthin dhe zvogëlon kruajtjen.

Shampo bimore Nguyen Xuan është një produkt ekskluziv i kompanisë farmaceutike Hoa Linh. Kjo është një njësi farmaceutike e themeluar në vitin 2001, e cila ka arritur shumë arritje të shkëlqyera në fushën e prodhimit dhe biznesit farmaceutik. Kompania prodhon në fabrikë me linja prodhimi standarde të WHO GMP së bashku me lëndë të para të përzgjedhura me kujdes, duke sjellë gjithmonë cilësinë më të mirë për konsumatorët.

Shampo bimore Nguyen Xuan
Shampo bimore Nguyen Xuan

Përbërësit e shampos Nguyen Xuan

Shampo Nguyen Xuan prodhohet nga barishte natyrale, veçanërisht si më poshtë:

Nxjerrë nga frutat

 • Xhinko: Rrit qarkullimin e gjakut, siguron shumë lëndë ushqyese për të ushqyer folikulat e flokëve që të jenë të fortë dhe të rriten më mirë. Gjithashtu stimulon flokët të rriten më të trashë dhe më shpejt.
 • Ha Thu Wu: Ka efekt në parandalimin e plakjes së folikulave të flokëve si dhe duke i bërë flokët e zinj më të butë, më të trashë dhe më të fortë.
 • Bodhi: Pastron flokët falë saponinave, të cilat ndihmojnë në forcimin e rrënjëve të flokëve dhe rritjen e mirë. Përveç kësaj, ushqeni flokët nga thellësia e brendshme dhe zvogëloni rrezikun e sëmundjeve mykotike të kokës.
 • Mana: Ndihmon në ushqyerjen e flokëve nga thellësia, duke i bërë flokët më të shëndetshëm, më të butë dhe më të shndritshëm, duke reduktuar thyerjen.
 • Vaj esencial i lëvozhgës së grejpfrutit: Vaji esencial i lëvozhgës së grejpfrutit përmban përbërës aktivë antioksidues. Ndihmon në reduktimin e aktivitetit të radikaleve të lira, duke reduktuar thyerjen, duke stimuluar rritjen e flokëve. Ushqeni flokët nga brenda.
 • Shalqini: Përmban përbërës të tillë si flavonoide, oroksilinë, baicalein, krizin, tanina, alkaloide… Këto janë përbërës aktivë anti-inflamatorë që ngadalësojnë thinjjen e flokëve dhe luftojnë kërpudhat në mënyrë më efektive.
Tham Khảo Thêm:  Chhuyên gia hướng dẫn cách sử dụng máy sấy tóc hiệu quả

Nxjerrë nga gjethet e bimëve

 • Bari me pesë ngjyra: Ka efektin e frenimit të rritjes dhe zhvillimit të kërpudhave, dhe në të njëjtën kohë kufizon mykun e kokës. Lufton infeksionin nga bakteret dhe ndihmon në reduktimin e zbokthit të kruajtjes.
 • Bari i arrës së betelit: Në barin e arrës së betelit, ai përmban përbërësin aktiv β-Sitosterol i cili ndihmon në përmirësimin e rënies së flokëve. Gjithashtu nxit rritjen efektive të flokëve.
 • Vaji esencial i paçulit: Ndihmon në kontrollin e yndyrës në lëkurën e kokës, duke parandaluar yndyrën e flokëve. Ajo sjell lagështi natyrale në gjëndrat e flokëve.
 • Vaji esencial i limonit: Krijon një aromë të butë për flokët. Jo vetëm që ndihmon në parandalimin e rritjes së kërpudhave dhe baktereve, por gjithashtu ndihmon në forcimin e flokëve dhe reduktimin e rënies së flokëve.
 • Vaji esencial i borzilokut: Stimulon rritjen e folikulave të flokëve për të ndihmuar flokët të rriten më shpejt dhe më gjatë. Gjithashtu ndihmon për t’i bërë flokët me shkëlqim dhe të butë.
 • Vitamina E dhe vaji i ullirit: Janë lëndë ushqyese të domosdoshme për të ndihmuar flokët të bëhen me shkëlqim dhe të butë.
Përbërësit e shampos Nguyen Xuan
Përbërësit e shampos Nguyen Xuan

Përdorimi i shampos Nguyen Xuan

Këtu janë përdorimet e shampos Nguyen Xuan që në fakt vlerësohen nga shumë klientë:

 • Rivendosni flokët e dëmtuar dhe zvogëloni majat e thata, të çara, zvogëloni thyerjen për shkak të përdorimit të shërbimeve të kaçurrelave, hekurosjes dhe ngjyrosjes. Ose flokët e përdorur duhet të kenë shampo kimike.
 • Redukton humbjen e flokëve dhe mbështet në mënyrë efektive rritjen e flokëve të rinj.
 • Ndihmon në ruajtjen e ngjyrës së flokëve dhe stilit të flokëve në mënyrë efektive, duke reduktuar thinjjen e parakohshme të flokëve.
 • Ushqen skalpin e kokës dhe ushqen flokët nga rrënja për flokë të lëmuar dhe të gjallë.
 • Ndihmon në pastrimin e zbokthit dhe lehtësimin e kruajtjes.

Llojet e shampove Nguyen Xuan

Shampo Nguyen Xuan vlerësohen shumë nga konsumatorët. Sepse çdo linjë produkti është e përshtatshme për çdo nevojë dhe lloj flokësh. Aktualisht, ekzistojnë 4 lloje të shampove bimore Nguyen Xuan duke përfshirë:

 • Shampo për kujdesin e flokëve Nguyen Xuan (shishe jeshile): Kjo linjë produkti është e përshtatshme për ata që kanë flokë të thatë, të dëmtuar dhe të brishtë.
 • Shampo bimore Nguyen Xuan (shishe kafe): Linja e produkteve të shisheve kafe për flokët dhe lëkurën e kokës. Shpesh me përbërës të shtuar vitaminë E dhe vaj ulliri. Efekti kryesor i kësaj linje produktesh është të ushqejë skalpin dhe flokët për të ndihmuar në rritjen e fortë dhe të shpejtë të flokëve. Në të njëjtën kohë parandaloni dhe përmirësoni problemet e flokëve si tharja e flokëve, thyerja, kruarja e kokës.
 • Shampo Floating Nguyen Xuan (shishe e verdhë): Kjo linjë produkti është ekskluzivisht për vajzat që kanë flokë me vaj. Përbërësit me shtimin e bimëve janë hithra, sanëz, lakërishtë për të ndihmuar flokët të bëhen të trashë, të lëmuar, të gjallë dhe jo më ngjitës.
 • Shampo kundër zbokthit Nguyen Xuan (shishe blu): Linja e produkteve blu është zgjidhja perfekte për flokët e prirur ndaj zbokthit dhe lëkurën e kokës me kruajtje. Përbërësi shtesë shton përbërësin aktiv natyral kundër zbokthit Dantri Lys (Ekstraktuar nga pema e mollës së kuqe) ka efektin në reduktimin e rënies së flokëve, nxitjen e rritjes së flokëve dhe përmirësimin e gjendjes së flokëve të thatë, të çarë dhe flokëve. Thinje e parakohshme falë aftësisë për të ushqyer skalpin dhe flokët nga rrënja.
Tham Khảo Thêm:  Tóc hư tổn là gì? Nguyên nhân và dấu hiệu nhận biết
4 linja produktesh shampo Nguyen Xuan
4 linja produktesh shampo Nguyen Xuan

Shampo Nguyen Xuan Sa shumë? A është mirë?

Rishikimi aktual nga klientët

Siç e dinë të gjithë, tendenca aktuale është kujdesi i flokëve nga bimët natyrore. Për më tepër, femrat moderne po zgjedhin të jetojnë jeshile dhe gjithmonë zgjedhin produkte që rrjedhin nga natyra. Kjo ndihmon për të siguruar shëndetin tuaj dhe gjithashtu për mjedisin përreth.

Nguyen Xuan u frymëzua nga tenxherja e shamponit të nxjerrë nga natyra e nënave në të kaluarën. Ky është kristalizimi i 13 bimëve tradicionale të nxjerra krejtësisht në mënyrë natyrale. Të gjitha të pastra dhe të bashkuara në një recetë sekrete.

Këto barishte natyrale zgjidhen me kujdes, nxirren, rafinohen. Pastaj përsëri për të hequr papastërtitë. Ajo që është më e rëndësishmja, e përqendruar në shishen e shampos bimore Nguyen Xuan ndihmon në ushqimin e flokëve dhe kokës nga rrënja. Përveç kësaj, produkti pastron flokët, duke parandaluar rënien e flokëve. Në të njëjtën kohë, stimulon rritjen e flokëve të rinj dhe mbështet trajtimin e shumicës së problemeve të flokëve. Konkretisht, flokët e thatë, majat e çara, rënia e flokëve, kruarja e kokës, zbokthi, thinja e parakohshme e flokëve, etj.

Disa komente aktuale të klientëve në lidhje me shampon bimore Nguyen Xuan:

komente të mikut Khanh Linh për shampon Nguyen Xuan

“Ditën që shkova në supermarket, mendova se ky produkt ishte i mirë, kështu që e bleva për ta provuar, askush nuk do të bjerë në dashuri me të. Aroma e shampos është mjaft aromatik, e butë, kur e laj ndihem e relaksuar dhe rehat. Çdo hundë është shumë e trashë për t’u shtypur, kështu që është pak e vështirë për t’u shtypur. Më pëlqen shumë ta përdor, flokët e mi janë të lëmuar dhe me shkëlqim pa i shpëlarë. Lloji im i flokëve është i yndyrshëm, kështu që përdorimi i Nguyen Xuan kafe ndihet rehat dhe flokët e mi janë shumë të rehatshëm.”

Znj. Dieu Phuong rishikon 2 muaj të përdorimit të shamponit Nguyen Xuan

“Sipas përvojës sime dhe miqve që e kanë përdorur, shampoja Nguyen Xuan është produkti i duhur për ata që duan të përdorin një produkt që kombinon shampo dhe balsam flokësh. Sidomos ata që duan të përmirësojnë problemin e rënies së flokëve, thinjjes së parakohshme të flokëve ngadalë, në mënyrë të sigurt nga barërat natyrore, ia vlen ta provojnë.

Pas muajit të parë të përdorimit, kuptova se majat e flokëve të mi ishin më pak të çara, pa balsam, flokët ishin ende të lëmuar dhe në vend. Pas larjes ndihem shumë e lehtë në kokë, ngjitet për një kohë të gjatë, aroma është shumë e këndshme. Çmimi nuk është shumë i shtrenjtë, kështu që krahasuar me cilësinë, është mjaft i mirë.”

Aktori Bao Thanh komenton shampon Nguyen Xuan

“Për 5 muaj ndoqa grupin e xhirimit dhe flokët e mi ishin të dredhur. Kaçurrela dhe stilimi shumë, sa herë që laj flokët, më bien ende një grusht flokësh. Me vjen jashtëzakonisht keq! E ruajtur nga nëna ime me një shishe shampo Nguyen Xuan, më duket shumë efektive, mama.

Unë shoh në shishe që shkruan Ginkgo, Ha Thu O, Bo Ket, Man Betel dhe vajra esencialë… të gjithë përbërës të njohur natyralë për kujdesin e flokëve. Por mendoj se është mirë ta përdorni për të reduktuar rënien e flokëve deri atje. Rënia e flokëve është e reduktuar dhe shumë më e lëmuar, kështu që kur stiloni ato janë edhe më të shndritshme dhe të bukura. Ahihi kështu që shpëtimtari im është shfaqur vërtet.”

Tham Khảo Thêm:  TOP 9 bộ phim Việt Nam hay nhất mà bạn đừng bỏ lỡ
Aktorja Lan Phuong beson në përdorimin e shamponit Nguyen Xuan
Aktorja Lan Phuong beson në përdorimin e shamponit Nguyen Xuan

Sa kushton shampoja Nguyen Xuan?

Sa kushton shampoja Nguyen Xuan dhe kjo është ndoshta një nga pyetjet më të shpeshta të klientëve në lidhje me produktin.

Të 4 linjat e shampos Nguyen Xuan kanë të njëjtin efekt: pastrojnë zbokthin, zvogëlojnë humbjen e flokëve, ndalojnë kruajtjen dhe mbështesin rritjen e flokëve. Përveç kësaj, kompania prodhon gjithashtu kondicioner bimor Nguyen Xuan për të ndihmuar në ushqyerjen e flokëve më të shndritshëm dhe të gjatë. Prandaj, në varësi të llojit dhe vëllimit të shampos, çmimi i shampos Nguyen Xuan do të jetë i ndryshëm. Si në vazhdim:

 • Nguyen Xuan shampo kundër zbokthit 200 ml: VND 81,000
 • Shampo kundër zbokthit Nguyen Xuan 250 ml (me rubinet): 100,000 VND
 • Shampo Nguyen Xuan e pastër për zbokthin 350 ml: 140,000 VND
 • Shampo për kujdesin e flokëve Nguyen Xuan 200 ml: VND 61,000
 • Shampo për kujdesin e flokëve Nguyen Xuan 250 ml (me rubinet): 76,000 VND
 • Shampo për kujdesin e flokëve Nguyen Xuan 350 ml: VND 106,000
 • Shampo lundruese Nguyen Xuan 200 ml: VND 70,000
 • Shampo bouncy Nguyen Xuan 250 ml (me rubinet): 88,000 VND
 • Shampo bouncy Nguyen Xuan 350ml: VND 123,000
 • Shampo Nguyen Xuan Brown 200ml: VND 57,000
 • Shampo Nguyen Xuan Brown 250 ml (me rubinet): 71,000 VND
 • Shampo Nguyen Xuan Brown 350ml: VND 99,000
 • Varg shampo Nguyen Xuan 5,5 ml: 18,000 VND / 10 pako
 • Kondicioner Nguyen Xuan 180ml: VND 63,000
Sa kushton shampoja Nguyen Xuan dhe ku mund ta blini?
Sa kushton shampoja Nguyen Xuan dhe ku mund ta blini?

Ku të blini shampo të mirë, origjinale Nguyen Xuan?

Ku të blini shampon origjinale pranverore është gjithmonë çështja për të cilën shumë klientë janë më të interesuar! Pra, për të blerë shampon e duhur bimor origjinal Nguyen Xuan nga Hoa Linh Pharmaceutical Co., Ltd, mund të zgjidhni 1 nga 3 mënyrat e mëposhtme:

Opsioni 1: Ju lutemi telefononi linjën telefonike 1900.5712.55 (gjatë orarit të punës) për të marrë informacionin e porosisë dhe dërgimin e drejtpërdrejtë në shtëpi. Në këtë mënyrë, ju mund ta merrni me lehtësi produktin pa shpenzuar shumë kohë dhe udhëtime të shtrenjta

Metoda 2: Mund të gjeni dhe blini shampo bimore Nguyen Xuan në dyqane dhe farmaci afër vendit ku jetoni. Disa farmaci dhe dyqane të famshme që shpërndajnë shampon Nguyen Xuan si Long Chau Pharmacy, sistemi i farmacive Pharmacity, farmacia An Khang, …

Metoda 3: Mund të porosisni në internet përmes kanalit të tregtisë elektronike Shopee me lidhjen e degës:

Përveç kësaj, për çdo pyetje ose kërkesë që duhet të përgjigjet nëse është e nevojshme, ju lutemi telefononi linjën telefonike 1900.5712.55 për të marrë Konsulentët e Nguyen Xuan për çështjet e flokëve, si dhe informacionin e produktit. Produktet janë më të shpejta.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Dầu gội đầu nguyên xuân giá bao nhiêu? . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

23 Sản phẩm dưỡng tóc khô xơ hiệu quả được ưa chuộng nhất hiện nay

Flokët e thatë dhe të dredhur i bëjnë femrat të trishtuara dhe mungesën e vetëbesimit. Për të zgjidhur këtë situatë, duhet të përdorni produkte për flokë të…

Tóc khô xơ do đâu? Mẹo phục hồi tóc khô xơ tại nhà

Të gjithë duan të kenë flokë me shkëlqim dhe të butë. Megjithatë, shumë faktorë bëjnë që flokët tuaj gradualisht të thahen, të ndahen majat dhe madje të…

Mẹo giúp da đầu sạch gàu

1. Giấm táo Một ngày ra đường, khói bụi mồ hôi tích tụ trên da đầu gây bẩn và ngứa. Các sản phẩm dưỡng ẩm, chống nắng…

Top 6 mẹo giúp da đầu sạch gàu giảm ngứa mà bạn cần biết

Mẹo giúp da đầu sạch gàu giảm ngứa không phải ai cũng biết. Gàu là nỗi ám ảnh của mọi mái tóc khi hè về. Tuy nhiên,…

Mặt tròn nên để tóc gì? Xem ngay kiểu tóc đẹp cho nữ mặt tròn

Mặt tròn nên để kiểu tóc gì? Khuôn mặt tròn có rất nhiều ưu điểm, đặc biệt là giúp bạn thoải mái lựa chọn và thay đổi…

Tóc sâu ngứa là gì: nguyên nhân và cách khắc phục?

Không phải ai cũng may mắn có được mái tóc khỏe đẹp như vậy. Sự xuất hiện của những nốt thâm ngứa không chỉ ảnh hưởng đến…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *