Dầu gội Nguyên Xuân Nâu – sản phẩm dành cho tóc thường, da đầu dầu

Rate this post

E hulumtuar bazuar në përvojën popullore, e kombinuar me kërkime të reja të shkencës moderne, shampoja bimore Nguyen Xuan Nau përdoret gjerësisht nga gratë, sepse ndihmon në parandalimin dhe trajtimin e plotë të sëmundjeve të flokëve dhe më efektive. Artikulli vijues do t’ju prezantojë me shampon Nguyen Xuan Nau, ndiqni tani!

Rreth shampos bimore kafe Nguyen Xuan

Aktualisht, trendi i përdorimit të shampove me ekstrakte natyrale është gjithnjë e më i popullarizuar për shkak të sigurisë dhe mirëqenies së tij. Me frymëzim nga shampot e të parëve tanë në të kaluarën e kombinuar me kërkime të reja moderne, shampoja bimore Nguyen Xuan Nau lindi si kristalizimi i 13 bimëve mjekësore tradicionale krejtësisht natyrale dhe e pastër si ha thu o, karkaleca, xhinko biloba, manit, pesë -fruta me ngjyrë, temjan, arrë betel, lëvozhga grejpfruti, limoni, nektarinë, .. Përveç bimëve të mësipërme, Nguyen Xuan Nau është gjithashtu ushqyes. shtoi vaj ulliri dhe vitaminë E për të siguruar kujdes gjithëpërfshirës dhe mbështetje për restaurimin e flokëve.

Shampo medicinale Nguyen Xuan Nau është një shampo që hulumtohet bazuar në përvojën popullore, e kombinuar me kërkime të reja të shkencës moderne. Me 13 barëra tradicionale si xhinko biloba, ha thu o, karkaleca, borziloku, arra betel, lëvozhga e grejpfrutit, bari i limonit, uji, manit, bari me pesë ngjyra… Shampo Nguyen Xuan Herbal Medicine ndihmon për të ushqyer lëkurën dhe për të ushqyer flokët nga rrënjët, zvogëlojnë humbjen e flokëve, mbështesin rritjen e flokëve të rinj. Nga atje, ndihmon në reduktimin e problemeve të flokëve: rënien e flokëve, flokë të thatë, kruajtje të kokës dhe trajtim efektiv të zbokthit.

Shampo bimore Nguyen Xuan Nau shtohet gjithashtu me përbërës: Vitaminë E, vaj ulliri, …. i bën flokët të butë dhe të lëmuar. Nguyen Xuan është i përshtatshëm për njerëzit me flokë të thatë, flokë të çarë, flokë të dëmtuar nga kimikatet, kaçurrela, shtypje, lyerje…

Në veçanti, këto barëra medicinale zgjidhen me shumë kujdes, duke hequr papastërtitë për të marrë esencën më të pastër dhe thelbësore. Esencat në shampon bimore Nguyen Xuan Nau kanë efektin për të ndihmuar në ushqyerjen e skalpit dhe ushqimin e flokëve që nga rrënja, duke parandaluar gjendjen e flokëve të dredhur, thyerjen, kruajtjen e kokës, stimulimin e rritjes së flokëve.

Shampo bimore Nguyen Xuan Nau gjithashtu bën shenjë për shumë njerëz me aromën e saj jashtëzakonisht të butë dhe relaksuese të barit të limonit.

Përbërësit e shampos bimore kafe Nguyen Xuan

Shampo bimore Nguyen Xuan Nau është kristalizimi i 13 llojeve të bimëve mjekësore:

 • Xhinko
 • Poligoni
 • Huong Nhu
 • karkaleca
 • Burri Trau Gras
 • Bari me pesë ngjyra
 • Aloe
 • Manit
 • Petë
 • Vaji esencial i limonit
 • Vaj esencial Patchouli
 • Vaj esencial i lëvozhgës së grejpfrutit
 • Vaj ulliri
 • Vitamina E
 • Disa përbërës të tjerë mjaftojnë

Përdorimet e shampos bimore kafe Nguyen Xuan

Për të përmbushur nevojat urgjente të përdoruesve, shampoja bimore Nguyen Xuan Nau lindi me qëllimin kryesor për të ndihmuar në parandalimin dhe zgjidhjen e plotë të problemeve të flokëve si flokët e thatë, të çarë, flokët e dëmtuar. për shkak të përkuljes kimike, ngjyrosjes, rënies së flokëve, kruarje e kokës, mbështesin rritjen e flokëve dhe flokët e bukur nga rrënja.

Tham Khảo Thêm:  Meme là gì? Top 5 meme thịnh hành trên mạng xã hội

Çdo bar në Nguyen Xuan Na ka përdorime të veçanta:

 • Ginkgo Biloba: Xhinko Biloba në xhinko biloba është një përbërës aktiv që ndihmon në përmirësimin dhe rregullimin e qarkullimit të gjakut në tru, duke stimuluar kështu restaurimin e gjëndrave të flokëve nga thellësitë e brendshme, duke përshpejtuar rritjen e flokëve dhe duke ndihmuar flokët të shkëlqejnë.
 • Kjo është një barishte shumë e njohur për ne, e përdorur nga shumë njerëz për kujdesin e flokëve, ka një nxi flokët dhe kundër thinjave të parakohshme.
 • Bari i arrës së betelit përmban një komponent β-Sitosterol, i cili ndihmon në luftimin e rënies së flokëve për shkak të ndryshimeve hormonale në trup, ndihmon në stimulimin e rritjes së flokëve dhe në të njëjtën kohë, ky përbërës aktiv ka edhe veti anti-inflamatore.Kërpudhat e kokës duhet të përdoren për të trajtoni kruajtjen e kokës të shkaktuar nga zbokthi.
 • Karkaleca: Saponina në karkalec ka efekte antibakteriale dhe antifungale, duke pastruar flokët dhe lëkurën e kokës.
 • Bari me pesë ngjyra: Ka efekte antibakteriale, antifungale, kundër zbokthit dhe kruajtjes.
 • Mana: Përmban lëndë ushqyese që mbështesin flokë të shëndetshëm me shkëlqim, reduktojnë thyerjen dhe parandalojnë thinjjen e parakohshme të flokëve.
 • Të qarat: Ndihmon në luftimin e inflamacionit dhe parandalon thinjjen e parakohshme të flokëve
 • Vaj esencial Patchouli: Stimulon folikulat e flokëve, duke parandaluar rënien e parakohshme të flokëve. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka efektin e kontrollit të sebumit në lëkurën e kokës, duke i mbajtur flokët të mos jenë të yndyrshëm.
 • Vaji esencial i limonit: Ka efekt në parandalimin e rritjes së kërpudhave dhe baktereve, duke ndihmuar në pastrimin e lëkurës së kokës dhe reduktimin e kruajtjes. Përveç kësaj, ky vaj esencial gjithashtu ndihmon në forcimin e folikulave të flokëve, duke parandaluar rënien e flokëve.
 • Vaji esencial i grejpfrutit: Përdorimi kryesor i tij është të ndihmojë në stimulimin e rritjes së shpejtë dhe të trashë të flokëve.
 • Vaji esencial i temjanit: Ndihmon në zbutjen e flokëve.
 • Vaj ulliri dhe vitaminë E: ushqen flokët dhe lëkurën e kokës.

Përdorimi më i madh i produktit është të ushqejë flokët e shëndetshëm dhe me shkëlqim nga brenda jashtë. Konkretisht:

 • Ndihmon në reduktimin e gjendjes: Flokë të thatë, majat e çara, flokë të dëmtuar për shkak të kimikateve në përkulje, shtypje, lyerje, ..
 • Ushqen skalpin e kokës dhe ushqen flokët që nga rrënja, duke i bërë flokët gjithmonë të butë, të lëmuar dhe të gjallë.
 • Ndihmon në reduktimin e rënies së flokëve, mbështet rritjen e flokëve të rinj.
 • Ndihmon në ruajtjen e ngjyrës së flokëve të lyer, ndihmon flokët të qëndrojnë në vend.
 • Ndihmon në largimin e zbokthit nga kruajtjet.

Objekti i përdoruesit

 • Mund të përdoret për të gjitha subjektet që kanë flokë të trashë, të fortë dhe me shkëlqim. Sidomos ata që:
 • Në rrezik ose shfaqja e shenjave të rënies së flokëve: gratë pas lindjes, personat që sapo janë sëmurur, personat që përdorin shumë kimikate për të dredhur, drejtuar, lyer, ..
 • Zbokth ose kruarje e kokës.

Përdorimi – Dozimi

Për rezultate më të mira, duhet të përdorni siç duhet shampon bimor Nguyen Xuan. Këtu janë hapat për t’i përdorur siç duhet:

 • Flokë dhe skalp të lagur.
 • Merrni rreth 3-5 ml shampo në varësi të gjatësisë dhe trashësisë së flokëve tuaj.
 • Aplikoni shampon në mënyrë të barabartë në flokë të kombinuar me masazh të butë për të pastruar lëkurën e kokës dhe për të ndihmuar lëndët ushqyese të depërtojnë thellë në boshtin e flokëve.
 • Shpëlajeni tërësisht me ujë të pastër.
 • Nëse dëshironi flokë më të butë, mund t’i lani për herë të dytë.
Tham Khảo Thêm:  Rụng tóc từng mảng sau sinh do đâu và cách khắc phục

Rekomandohet të lani flokët çdo 2 ditë për të ruajtur shëndetin e flokëve dhe kokës

Ky është një shampo bimore, kështu që në varësi të gjendjes së flokëve, cilësisë së flokëve si dhe skalpit të kokës, mund ta përdorni në një dozë të përshtatshme.

[tds_warning]Mund ta lani për herë të dytë për t’i bërë flokët tuaj më të butë dhe më të lëmuar. Për flokë me shkëlqim dhe të butë, mund të përdorni më shumë kondicioner bimor Nguyen Xuan.[/tds_warning]

Detajet

Efekte anësore

Produktet e shampove bimore janë nxjerrë nga natyra, kështu që nuk ka absolutisht asnjë efekt anësor, duke siguruar siguri për përdoruesit.

Vini re kur përdorni

 • Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë të shampos me sytë. Duhet të lani sytë me ujë të pastër dhe t’i lini sytë të kthehen në normalitet nëse shampoja bie aksidentalisht në sy.
 • Mbajeni larg fëmijëve

Ruaj

 • Shmangni rrezet e diellit direkte.
 • Mbyllni kapakun e produktit fort pas përdorimit.

Paketimi

Paketimi: shishe 200 ml, shishe me grykë 250 ml, qese e dobishme 6,5 ml

Prodhuesi

Shampo bimore Nguyen Xuan Nau prodhohet nga Hoa Linh Pharmaceutical Co., Ltd.

A shkakton efekte anësore përdorimi i shampos Nguyen Xuan?

Shampo bimore Nguyen Xuan me përbërës tërësisht nga barishte natyrale e kombinuar me procese të avancuara të prodhimit që plotësojnë standardet CGMP, prandaj, nuk shkakton efekte anësore të padëshiruara. Ju mund të jeni të sigurt për përdorim afatgjatë pa ndikuar në flokët, lëkurën e yndyrshme dhe shëndetin tuaj.

Udhëzime se si të përdorni shampon Nguyen Xuan

 • Hapi 1: Shpëlajini flokët me ujë të pastër dhe aplikoni një sasi të përshtatshme në flokët tuaj
 • Hapi 2: Masazhojeni butësisht për rreth 1 minutë për përthithje më të mirë
 • Hapi 3: Shpëlajeni me ujë për të hequr shampon

Nguyen Xuan – Sekreti i kujdesit të flokëve nga Mjekësia Tradicionale. Shampo bimore Nguyen Xuan tani shitet në barnatore, dyqane ushqimore, supermarkete në mbarë vendin!

KLIKONI KËTU për të gjetur farmacitë që shpërndajnë SHAMPON MJEKËSORE PRIVATE

Përveç kësaj, për të rritur efektin, mund të shtoni: Kondicioner bimor Nguyen Xuan

Sa kushton shampoja bimore kafe Nguyen Xuan?

Shampo Nguyen Xuan Brown është një shishe shampo për flokë dhe skalp normal. Përbërja e shampos kafe Nguyen Xuan shtohet me vitaminë E dhe vaj ulliri, përveç 13 ilaçeve popullore të disponueshme për flokët. Përveç kësaj, produkti nuk përmban irritues, kështu që është i sigurt për përdoruesit.

Efekti kryesor i këtij shampo është të ushqejë skalpin dhe flokët për të ndihmuar në rritjen e fortë dhe të shpejtë të flokëve. Në të njëjtën kohë parandaloni dhe përmirësoni problemet e flokëve si flokët e thatë, të brishtë, kruarja e kokës. Subjektet e përshtatshme për të përdorur këtë shishe shampo janë personat që shpesh lyejnë flokët, preken nga nxehtësia, personat që sapo janë zgjuar nga gjumi, gratë pas lindjes.

Çmimi i shampos bimore Nguyen Xuan është si më poshtë:

 • Nguyen Xuan shampo bimore kafe 200 ml: 55,000 VND
 • Shampo bimore kafe Nguyen Xuan 250 ml (me rubinet): 68,000 VND
 • Shampo bimore Nguyen Xuan 6,5 ml: 20,000 VND / 10 pako

Çfarë thonë klientët për Nguyen Xuan

Si ndjekëse e parukerisë, pasi u prezantua dhe përdor shampon bimor Nguyen Xuan për 2 muaj, znj. Thanh Ha (30 vjeç) ka komentet e mëposhtme për produktin:

Më parë, flokët e mi ishin mjaft të trashë dhe të fortë, dhe shpesh i lyeja flokët, duke i bërë ato edhe më të thata dhe të vështira për t’u vendosur. Me rastin e takimit të klasës, duke u prezantuar nga një mik i cili është farmacist në Hanoi për të përdorur shampon bimor Nguyen Xuan për t’i bërë flokët e mi të butë dhe të lehtë për t’u menaxhuar, u interesova shumë dhe menjëherë bleva produktin në farmaci. pranë Shtëpia. Produkti është i ri, por pronari i farmacisë tha se 10 persona përdorin 9 persona e duan, kështu që ndihem i sigurt. Pas 2 muajsh përdorimi, pata ndjenja të qarta për ndryshimin e flokëve:

Tham Khảo Thêm:  Review các mẫu tóc Bob đang thịnh hành nhất hiện nay

Rreth herës së parë duke përdorur Për shkak se është një produkt natyral, Nguyen Xuan nuk sjell ndonjë ndryshim të dukshëm, por gjithsesi mund të vërejë se flokët pas larjes janë mjaft të buta dhe kanë një aromë karakteristike nga bimët mjekësore.

Tjetra pas rreth 2 javësh Duke e përdorur, ndjej se cilësia e flokëve ka ndryshuar, por nuk është një ndryshim i qartë, por është ende vetëm ndjenja ime. Është se si ndihet në prekje, duke e bërë atë pak më të butë dhe më pak të thatë.

Deri në fund të 1 muaji të përdorimit Ndjej se pothuajse nuk ka më gjendjen e flokëve të dobët që thyhen lehtë si më parë, flokët janë më të lëmuar se më parë

Pas 2 muajsh përdorimi, Ha me të vërtetë ndjeu ndryshimet e dukshme në flokët e saj. Ajo tha: “Flokët janë me të vërtetë aromatike dhe të lëmuara. Sa herë që lahem dhe i lë të thahen natyrshëm, flokët e mi janë tashmë në vend, kështu që duhet të jenë të komplikuar për t’u tharë, të nxehtë dhe të dëmshëm për flokët.” Sa herë që takoj një kolege, kam pyetje se pse flokët e saj janë kaq të bukur dhe aromatike këto ditë. Ndihem shumë e lumtur që gjeta dashurinë për flokët si dhe duke mos harruar të prezantoj produktin si dhe adresën e blerjes për të gjithë.

Ku të blini shampo bimore Nguyen Xuan?

Për të blerë shampo bimore origjinale Nguyen Xuan nga Hoa Linh Pharmaceutical Co., Ltd, mund të zgjidhni një nga 3 mënyrat e mëposhtme:

Metoda 1: Porosit dërgesë direkte duke plotësuar informacionin e plotë dhe të saktë të marrësit në formularin e porosisë më poshtë.

[caldera_form id=”CF5c6ab91bbcf89″]

Metoda 2: Telefononi linjën telefonike 1900.5712.55 (orët e zyrës) t’i dërgohet informacioni i porosisë për dërgesë në shtëpi.

Metoda 3: Gjeni dhe blini shampon bimor Nguyen Xuan në dyqanet dhe farmacitë më afër jush për të jetuar dhe punuar KLIKO KËTU

Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi telefononi linjën telefonike 1900.5712.55 për këshilla të ekspertëve për çështjet që lidhen me flokët dhe informacionin e produktit sa më shpejt të jetë e mundur.

Gjeni dhe blini shampon bimor Nguyen Xuan në dyqanet dhe farmacitë pranë jush ku jetoni dhe punoni, KLIKONI KËTU

[tds_council]Gjithashtu mund të BLINI ONLINE KETU[/tds_council]

Me një kombinim unik të 13 bimëve tradicionale në shampon medicinale Nguyen Xuan Nau, jo vetëm që mbron flokët nga dëmtimet, por gjithashtu ndihmon në ushqyerjen e plotë të flokëve, duke ju dhënë një flokë të fortë me shkëlqim. Të fortë. Shpresojmë që ndarja e mësipërme në lidhje me shampon bimore Nguyen Xuan Nau të artikullit të mësipërm do t’ju ndihmojë të bëni zgjedhjet e duhura për t’u kujdesur për shëndetin dhe bukurinë tuaj për veten dhe familjen tuaj.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Dầu gội Nguyên Xuân Nâu – sản phẩm dành cho tóc thường, da đầu dầu . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

23 Sản phẩm dưỡng tóc khô xơ hiệu quả được ưa chuộng nhất hiện nay

Flokët e thatë dhe të dredhur i bëjnë femrat të trishtuara dhe mungesën e vetëbesimit. Për të zgjidhur këtë situatë, duhet të përdorni produkte për flokë të…

Tóc khô xơ do đâu? Mẹo phục hồi tóc khô xơ tại nhà

Të gjithë duan të kenë flokë me shkëlqim dhe të butë. Megjithatë, shumë faktorë bëjnë që flokët tuaj gradualisht të thahen, të ndahen majat dhe madje të…

Mẹo giúp da đầu sạch gàu

1. Giấm táo Một ngày ra đường, khói bụi mồ hôi tích tụ trên da đầu gây bẩn và ngứa. Các sản phẩm dưỡng ẩm, chống nắng…

Top 6 mẹo giúp da đầu sạch gàu giảm ngứa mà bạn cần biết

Mẹo giúp da đầu sạch gàu giảm ngứa không phải ai cũng biết. Gàu là nỗi ám ảnh của mọi mái tóc khi hè về. Tuy nhiên,…

Mặt tròn nên để tóc gì? Xem ngay kiểu tóc đẹp cho nữ mặt tròn

Mặt tròn nên để kiểu tóc gì? Khuôn mặt tròn có rất nhiều ưu điểm, đặc biệt là giúp bạn thoải mái lựa chọn và thay đổi…

Tóc sâu ngứa là gì: nguyên nhân và cách khắc phục?

Không phải ai cũng may mắn có được mái tóc khỏe đẹp như vậy. Sự xuất hiện của những nốt thâm ngứa không chỉ ảnh hưởng đến…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *