Hướng dẫn cách đào Bitcoin, nhận bitcoin miễn phí hàng ngày

Rate this post

Logo sieusach

Tregu i kriptove është nxehur vitet e fundit. Në të, Bitcoin vazhdimisht thyen rekorde në çmim. Aktualisht, 1 BTC = 56,000 USD, kjo i bën shumë njerëz të interesuar dhe të mësojnë. Keshtu qe po si të minoni bitcoin falas cila? A duhet të minoni Bitcoin apo jo? Ndiqni këtë postim.

Çfarë është Miningu i Bitcoin?

Përpara se të gjeni mënyrën e minimit të Bitcoin, duhet të kuptoni se çfarë është miniera e Bitcoin? Kushtet dhe format e sotme të minierave të Bitcoin.

Çfarë është Miningu i Bitcoin? A duhet Mining Bitcoin?

Çfarë është Miningu i Bitcoin? A duhet Mining Bitcoin?

Çfarë është miniera e Bitcoin?

Minierat e Bitcoin është një term për minierën e bitcoin ose minierën e bitcoin. Për të nxjerrë Bitcoin nga sistemi, është e nevojshme të përdorni një minator të specializuar për të ndihmuar në zgjidhjen e matematikës që lidh bllokun e transaksioneve së bashku. Është më e lehtë të thuash se duhet të deshifrosh dhe të të jepet leja për të përditësuar Blockchain. Pas deshifrimit dhe autorizimit, shpërblimi që merrni është bitcoin.

Mesatarisht, çdo bllok BTC do të marrë 10 minuta për të minuar. Por furnizimi i BTC është i kufizuar, kështu që çdo 210,000 blloqe BTC do të japë 1 shpërblim minatori. Do të thotë gjithashtu se çdo vit shpërblimi do të përgjysmohet dhe kjo ngjarje quhet “Përgjysmimi i Bitcoin”.

Sa më shumë llogaritje të bëjnë minatorët, aq më i lartë do të jetë shkalla e suksesit. Megjithatë, për shkak të ligjit të probabilitetit, shanset që një minator të ketë sukses çdo herë është shumë e vështirë.

Llojet e minierave të Bitcoin

Aktualisht, ekzistojnë dy metoda që përdoren për të minuar Bitcoin: Minierat e Hardware dhe Minierat Cloud.

Çfarë është Cloud Mining?

Cloud Mining është miniera bazuar në teknologjinë cloud. Kjo është një formë indirekte e minierave përmes një kompanie ndërmjetëse. Dhe kjo kompani do të organizojë minierën e Bitcoin për ju. Detyra juaj është të blini shpejtësinë e minierave që ata ofrojnë përmes kontratave të nënshkruara me para në dorë.

Avantazhi:

 • Mos shpenzoni para për investime në pajisje
 • Mund të hyjë në funksion menjëherë pa pasur nevojë të prisni për konfigurimin e sistemit
 • Krahasuar me gërmimet me metoda të tjera, kostoja e mirëmbajtjes është më e lirë
 • Norma e hash-it dhe shpejtësia e minierave janë të pandryshuara sepse janë të specifikuara dhe të nënshkruara në kontratë.

Defekt:

 • Kosto e lartë e investimit fillestar
 • I cenueshëm ndaj rrezikut kur investoni në kompani mashtruese
 • Është e vështirë të kontrollosh fitimet, sepse fitimi që merr varet nga zhvillimi i kompanisë si dhe nga algoritmi i minierës së bitcoin.
Format aktuale të minierave të Bitcoin

Format aktuale të minierave të Bitcoin

Shihni gjithashtu: Çfarë është Crypto? Çfarë është Crypto Market? Mësoni rreth kriptomonedhës në tërësinë e saj

Çfarë është Minierat e Hardware?

Hardware Mining është një formë e minierave nga hardueri. Ju do të blini pajisjet tuaja të minierave si minatorët, sistemin e rrjetit dhe do të monitoroni të gjitha aktivitetet.

Avantazhi:

 • Kostoja fillestare në krahasim me Cloud Mining është shumë më e lirë.
 • Rritni të kuptuarit tuaj për tregun e kriptomonedhave sepse jeni ju ai që minon drejtpërdrejt Bitcoin
 • Mund të rregullojë në mënyrë fleksibël vëllimin e minierave, objektivin, prodhimin
Tham Khảo Thêm:  Ngày 1/12 là ngày gì? Ngày thế giới phòng chống bệnh AIDS

Defekt:

 • Ka shumë kosto që janë të vështira për t’u kontrolluar dhe nuk janë fikse: tarifat e mirëmbajtjes, energjia elektrike, hapësira, etj. Prandaj, ajo ka nevojë për një sasi të madhe kapitali dhe mund të përballojë presionin kur shpërblimet nuk janë minuar.
 • Duhet të keni njohuri të caktuara në këtë fushë, ju lutemi investoni
 • Shpejtësia e minierave duhet të varet nga cilësia e sistemit. Prandaj, ekskavatorët zakonisht kanë një jetë të shkurtër jo më pak se 2 vjet.

Udhëzime se si të minoni Bitcoin falas

Miniera e Bitcoin është mjaft konkurruese në ditët e sotme. Sepse sistemi Bitcoin gjithmonë rregullon veten për të krijuar një sasi të mjaftueshme Bitcoin për të shmangur inflacionin. Pra, duhet të dini se nëse nuk keni disa qindra dollarë, vështirë se mund të minoni Bitcoin.

Më parë, gjatë minierës së Bitcoinit i nevojitej vetëm një kompjuter me një kartë grafike të mirë. Por miniera e Bitcoin është gjithnjë e më konkurruese, kështu që duhet të përdorë kompjuterë të veçantë me softuer të programuar fort për të minuar Bitcoin. Pasi të keni gati infrastrukturën e plotë, mund të ndiqni këto hapa:

Krijoni një portofol Bitcoin

Bitcoin është një kriptomonedhë e ruajtur në një portofol elektronik të koduar që mbron fondet tuaja. Ka 2 lloje kuletash për ruajtjen e kësaj monedhe: portofolin e ftohtë dhe portofolin e nxehtë. Në veçanti, kuletat e ftohta për ruajtjen e pajisjeve harduerike dhe kuletat e nxehta për ruajtjen e kriptomonedhave.

Shumica e minatorëve të bitcoin zgjedhin kuletat e ftohta për sigurinë e tyre dhe aftësinë për të ruajtur sasi të mëdha të Bitcoin në mënyrë më të sigurt.

Krijoni portofolin tuaj elektronik përpara se të minoni Bitcoin

Krijoni portofolin tuaj elektronik përpara se të minoni Bitcoin

Shihni gjithashtu: Çfarë është Forex? Cila është natyra e tregut Forex? A është Forex një mashtrim?

Zgjidhni minierat ose bëjeni vetëm

Ju keni 2 opsione për të marrë pjesë në minierat e Bitcoin: bashkohuni në një minierë të gatshme ose bëjeni vetë.

Pishina e minierave njihet edhe si pishina e minierave. Një pishinë është një grup sistemesh të minierave të Bitcoin që punojnë së bashku për të llogaritur dhe gjeneruar më shumë Bitcoin. Në një pishinë ose të para-minuar është më e lehtë të zbatohen algoritmet. Punët do të bashkohen për t’ju ndihmuar të zgjidhni shumë algoritme të mëdha dhe të fitoni Bitcoin në të gjithë grupin.

Kështu, mund të shihet se zgjedhja për t’u bashkuar me një pishinë të disponueshme të minierave do t’ju ndihmojë më shumë se minierat vetëm. Kur minoni të njëjtën minierë, norma e aksionit do të vendoset bazuar në shkallën tuaj të hash-it në grup.

Kur zgjidhni një pishinë pjesëmarrëse, duhet t’i kushtoni vëmendje:

 • Cila është pagesa për shpërblimin e minierave?
 • Sa është tarifa për çdo minierë dhe tërheqje?
 • A është e lehtë të tërheqësh para?
 • A është pishina e qëndrueshme?
 • A është e lartë frekuenca e gjetjes së bllokut?

Shumica e minierave paguajnë një tarifë të vogël prej rreth 2% të fitimeve tuaja. Kur të bashkoheni në minierë, do të krijoni një llogari Miner. Kjo llogari do të përdoret për të gjurmuar kontributet tuaja ndërsa jeni në atë minierë. Në pishinën e minierave mund të krijoni aq minatorë sa keni. Bashkimi në minierë do t’ju ndihmojë të fitoni shpërblime më shpejt. Nëse e keni minierën vetëm, mund të zgjasë një vit dhe nuk do të fitoni asgjë.

Shkarkoni dhe instaloni softuerin e minierave të Bitcoin

Pothuajse i gjithë softueri i minierave të Bitcoin është me burim të hapur dhe i disponueshëm falas. Ato ekzekutohen në vijën e komandës dhe për të nisur skedarët e grupit nevojiten. Këto softuer minierash do t’ju lidhin me pishinat e minierave. Gjithashtu nga ky softuer mund të dini shkallën tuaj të hash-it në pishinë.

Tham Khảo Thêm:  13+ cách triệt lông nách tại nhà đơn giản

Aktualisht, dy programe të famshme të minierave të Bitcoin, CGminer dhe BFGminer, mund të kërkoni dhe shkarkoni. Nëse punoni vetëm në miniera, duhet t’i bashkoheni programeve që lidhin personalisht portofolin tuaj. Kjo do të ndihmojë sa herë që fitoni diçka mund të transferohet automatikisht në portofol.

Drejtoni programin e minierave të Bitcoin

Pas instalimit dhe konfigurimit të programit, mund të filloni të nxirrni Bitcoin. Ekzekutoni ekzekutuesin dhe shikoni lidhjen e programit për të filluar minierën. Sigurisht, nëse kompjuteri juaj ngadalësohet kur programi po funksionon, kjo mund të ndodhë.

Përveç kësaj, kur përdorni minierën e bitcoin, duhet t’i kushtoni vëmendje temperaturës së kompjuterit. Kur programi i minierave të Bitcoin të funksionojë, ai do ta detyrojë kompjuterin të funksionojë me kapacitet të plotë. Kontrolloni rregullisht për t’u siguruar që temperatura e makinës është brenda një niveli të sigurt, karta grafike nuk duhet të kalojë 80 °C (176 °F).

Llogaritni dhe kontrolloni përfitimin

Pasi të keni marrë pjesë në miniera për një kohë, duhet të kontrolloni parametrat për t’u siguruar që miniera e bitcoin është fitimprurëse apo jo? Sa keni fituar kohët e fundit? Krahasoni kostot për infrastrukturën, akomodimin për të llogaritur me kujdes.

Udhëzime për të marrë bitcoin falas çdo ditë

Aktualisht ka 2 mënyra për të marrë me lehtësi bitcoin falas. Këto mënyra janë vetëm për fillestarët dhe kushtojnë më pak.

Telefonuesi i Freebitco.in merr Bitcoin falas

Hapi 1: Hyni në Freebitco.in dhe krijoni një llogari në atë faqe. Plotësoni të gjitha informacionet e kërkuara nga faqja e internetit. Në seksionin e hyrjes, duhet të keni parasysh se seksioni Kodi i referencës (Referruesi juaj) mund të lihet bosh.

Hapi 2: Pas regjistrimit të suksesshëm, ekrani do të shfaqet siç tregohet më poshtë. Shënoni “Unë nuk jam robot”, më pas zgjidhni “Rrokullis”.

Në rast se pasi të keni klikuar Roll into system, por teksti i kuq nuk shfaqet, duhet të prisni të skadojë koha e kërkuar dhe pastaj të klikoni përsëri si më sipër.

Nëse rrotullimi është i suksesshëm, sistemi automatikisht do të rrotullojë një numër, sa më i lartë të jetë numri, aq më shumë bitcoin do të fitojnë njerëzit.

Pas regjistrimit, sistemi do të rivendoset automatikisht dhe pas 60 minutash do t’i japë përdoruesit 1 rrotullim të ri. Për të mos humbur radhën për shkak të kohës së gjatë të pritjes, mund të klikoni në kutinë “Luaj tingullin kur të mbarojnë koha (Tingulli testues)”

Hapi 3: Tërhiqni Bitcoin në portofolin tuaj

Në ekranin kryesor, shkoni te kutia e gjelbër dhe zgjidhni Tërhiqe. Do të ketë 3 mënyra të ndryshme të tërheqjes në portofol: Auto, Slow, Instant. Kur tërhiqeni në portofolin tuaj, ju patjetër do të humbni një tarifë në varësi të metodës që zgjidhni, do të ketë një tarifë të ndryshme.

Shënim: Kur tërhiqni Bitcoin në portofolin tuaj, sasia e bitcoin që keni marrë duhet të jetë së paku 0.0003 BTC për t’u tërhequr. Për më tepër, përpara se të tërhiqeni, duhet të vendosni rregullimin e adresës së portofolit tuaj Bitcoin. Shkoni te seksioni Më shumë dhe më pas zgjidhni Profilin dhe zgjidhni Ndrysho adresën e tërheqjes për të ndryshuar dhe futur fjalëkalimin.

Btcckliko duke parë reklama për të marrë Bitcoin

Hapi 1: Gjeni Btcclick dhe krijoni një llogari në atë faqe interneti.

Btcckliko si të merrni Bitcoin falas

Btcckliko si të merrni Bitcoin falas

Zgjidhni Identifikohu ose Regjistrohu dhe në ekran do të shfaqen 3 pjesë:

 • Regjistrimi për fitues: Seksioni për ata që nuk kanë një llogari
 • Identifikimi i fituesve: Njerëzit që kanë krijuar tashmë një llogari
 • Hyrja në reklamues: identifikimi i reklamuesit
Tham Khảo Thêm:  Dầu gội Nguyên Xuân Nâu - sản phẩm dành cho tóc thường, da đầu dầu

Kështu që ju do të zgjidhni “Earner Signup” dhe më pas plotësoni të dhënat tuaja sipas nevojës. Më pas, shkoni te llogaria e emailit që sapo keni regjistruar për të konfirmuar llogarinë (Verifikimi i llogarisë) dhe në fund zgjidhni “Konfirmo” për të përfunduar regjistrimin.

Hapi 2: Fitoni Bitcoin

Pasi të keni një llogari dhe të identifikoheni në Btcclick, zgjidhni “Surf Ads” dhe klikoni mbi reklamat për t’i parë sipas numrit të kërkuar të sekondave. Kur të shikohet reklama, do të shfaqet një kod captcha, duhet të futni këtë kod dhe më pas të zgjidhni Submit. Dhe vazhdoni të shikoni për pjesën tjetër të reklamave.

Megjithatë, ju mund të shihni vetëm 1 reklamë në të njëjtën kohë, kështu që nëse dëshironi të fitoni bitcoin falas, mund të krijoni shumë llogari të ndryshme për të fituar bitcoin falas.

Hapi 3: Tërhiqni Bitcoin në portofolin tuaj

Në Btcclick ju zgjidhni “Balance” më pas zgjidhni “Pult” dhe zgjidhni portofolin “Tërheqje”. Në portofol do të futni adresën tuaj personale të portofolit. Pasi të keni futur shënoni verifikimin dhe zgjidhni Tërhiqe (zgjidh tërheq)

Për faqen Btcclick, shuma minimale e tërheqjes është 0.001 BTC.

Disa mënyra të tjera për të fituar Bitcoin

Nëse mënyrat e mësipërme nuk ju kënaqin në gjetjen ose marrjen e Bitcoin falas, mund t’i referoheni mënyrave të tjera si:

Shitet për të fituar Bitcoin

Nëse jeni një tregtar që tregton një produkt të caktuar. Ju mund të bashkoheni si një nga ofruesit që lejon pagesat me bitcoin në faqen e BitPay. Ose regjistrohu për të shitur dhe shkëmbyer mallra për të fituar BTC në faqen Etsy.

Luaj lojëra për të marrë Bitcoin falas

Shkarkoni aplikacione për lojëra celulare për të marrë Bitcoin falas

Shkarkoni aplikacione për lojëra celulare për të marrë Bitcoin falas

Ekziston një mënyrë e thjeshtë për të fituar Bitcoin që do t’ju argëtojë. Ju mund të luani lojëra dhe të fitoni Bitcoin përmes aplikacioneve të telefonit tuaj. Këto aplikacione celulare janë të disponueshme si në sistemet operative Android ashtu edhe në iOS.

Thjesht shkarkoni lojën në kompjuterin tuaj dhe luani për të marrë Bitcoin. Ky kërkim është shumë i thjeshtë, apo jo?

Merrni bitcoin falas përmes faqeve të minierave falas

Përveç mënyrave të mësipërme, mund të gjeni faqe falas të minierave të monedhave. Në ato sajte ju vetëm duhet të regjistroheni për një llogari dhe të ndiqni kërkesat e faqes dhe mund të fitoni bitcoin falas.

Për më tepër, kur merrni pjesë, duhet të përgatisni vetes një portofol elektronik. Ju mund të krijoni një portofol në faqen Blockchain.info. Më pas shkoni në faqet e minierave falas të Bitcoin dhe shkruani adresën tuaj mikro. Në varësi të faqeve të ndryshme të internetit, mund të merrni pak a shumë.

Kështu, në këtë artikull ne kemi ndarë me ju se si të minoni Bitcoin, një udhëzues shumë të detajuar për të marrë Bitcoin falas çdo ditë. Shpresoj se ky informacion do t’ju ndihmojë në kërkimin tuaj për Bitcoin në mënyrë më efektive.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Hướng dẫn cách đào Bitcoin, nhận bitcoin miễn phí hàng ngày . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

23 Sản phẩm dưỡng tóc khô xơ hiệu quả được ưa chuộng nhất hiện nay

Flokët e thatë dhe të dredhur i bëjnë femrat të trishtuara dhe mungesën e vetëbesimit. Për të zgjidhur këtë situatë, duhet të përdorni produkte për flokë të…

Tóc khô xơ do đâu? Mẹo phục hồi tóc khô xơ tại nhà

Të gjithë duan të kenë flokë me shkëlqim dhe të butë. Megjithatë, shumë faktorë bëjnë që flokët tuaj gradualisht të thahen, të ndahen majat dhe madje të…

Mẹo giúp da đầu sạch gàu

1. Giấm táo Một ngày ra đường, khói bụi mồ hôi tích tụ trên da đầu gây bẩn và ngứa. Các sản phẩm dưỡng ẩm, chống nắng…

Top 6 mẹo giúp da đầu sạch gàu giảm ngứa mà bạn cần biết

Mẹo giúp da đầu sạch gàu giảm ngứa không phải ai cũng biết. Gàu là nỗi ám ảnh của mọi mái tóc khi hè về. Tuy nhiên,…

Mặt tròn nên để tóc gì? Xem ngay kiểu tóc đẹp cho nữ mặt tròn

Mặt tròn nên để kiểu tóc gì? Khuôn mặt tròn có rất nhiều ưu điểm, đặc biệt là giúp bạn thoải mái lựa chọn và thay đổi…

Tóc sâu ngứa là gì: nguyên nhân và cách khắc phục?

Không phải ai cũng may mắn có được mái tóc khỏe đẹp như vậy. Sự xuất hiện của những nốt thâm ngứa không chỉ ảnh hưởng đến…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *