Thành phần dầu gội dược liệu Nguyên Xuân gồm những gì

Rate this post

Nguyen Xuan është aktualisht një linjë prodhimi popullor shamposh nga shumë përdorues, sepse rrjedh 100% nga barëra natyrale që janë të sigurta, miqësore me lëkurën e kokës, duke i bërë flokët të fortë nga brenda, të butë dhe të lëmuar nga rrënja deri në majë. Pra, cilët janë përbërësit e shampos Nguyen Xuan? Le ta gjejmë përgjigjen pikërisht në artikullin më poshtë.

Çfarë është Shampo Nguyen Xuan?

Start-up-call-lieu-Nguyen-Xuan
Shampo bimore Nguyen Xuan

Shampo bimore Nguyen Xuan është hulumtuar nga mjetet juridike popullore, e nxjerrë nga shumë barishte dhe ilaçe tradicionale. Ky është një produkt për kujdesin e flokëve që funksionon për të ushqyer skalpin dhe flokët e fortë nga rrënja në majë, minimizon sasinë e rënies së flokëve çdo ditë dhe në të njëjtën kohë promovon rritjen efektive të flokëve, zvogëlon zbokthin dhe zvogëlimin e kruajtjes. Aktualisht, shampoja bimore Nguyen Xuan është një produkt që shumë njerëz i besojnë dhe e përdorin.

Shampo bimore Nguyen Xuan është një produkt i kompanisë farmaceutike Hoa Linh – një njësi e krijuar në vitin 2001. Kjo është një njësi farmaceutike që ka arritur shumë arritje në fushën e prodhimit si dhe në shitjet farmaceutike. Kompania prodhon në një fabrikë që plotëson standardet GMP të OBSH-së me lëndë të para të zgjedhura me kujdes, duke sjellë cilësinë më të mirë për konsumatorët.

Përbërësit e shampos Nguyen Xuan

Shampo bimore Nguyen Xuan rrjedh nga 100% bimë natyrale me një kombinim të 13 bimëve duke përfshirë: Ginkgo biloba, Ha Thu O, Bo Ket, arrë betel mandarine, Nuc Nac, bar me pesë ngjyra, manit, vaj esencial nga lëvozhga e grejpfrutit, vaj esencial paçuli Vaji, vaji esencial i limonit, vaji esencial i borzilokut, vaji i ullirit, vitamina E.

Produkti është i sigurt për gratë shtatzëna, gratë pas lindjes dhe fëmijët. Shampo bimore Nguyen Xuan është zgjidhja për t’ju ndihmuar të zotëroni një skalp pa zbokth, flokë me shkëlqim dhe të fortë nga brenda, duke sjellë vetëbesim. Përbërësit e shampos Nguyen Xuan përfshijnë 13 barëra medicinale:

1. Xhinko

Xhinko njihet edhe si xhinko, emri shkencor është Ginkgo biloba L, i përket familjes Ginkgoaceae.

Sipas shkencës moderne, xhinko ka veti të shkëlqyera të kondicionimit të flokëve. Ginkgo biloba në xhinko njihet për përmirësimin e qarkullimit cerebral të gjakut nën lëkurën e kokës, ndihmon në stimulimin e riparimit të gjëndrave të flokëve, lufton radikalet e lira për të ndihmuar në ushqimin dhe mbrojtjen e flokëve dhe kokës nga rrënja.

Në të njëjtën kohë, gjaku qarkullon, ndihmon në sigurimin e lëndëve ushqyese për të ushqyer qelizat germinale të flokëve, duke lehtësuar kështu rritjen e flokëve të rinj dhe duke i bërë flokët me shkëlqim. Nga atje, ndihmoni që flokët të bëhen më të trashë, flokët e foshnjës rriten më shumë.

Në veçanti, qimet ushqehen nga rrënja në majë, duke u bërë më me shkëlqim. Përveç kësaj, xhinko ka edhe efektin e luftimit të radikaleve të lira nga mjedisi dhe kimikateve të dëmshme nga shërbimet e parukerisë. Falë kësaj, ndihmon në mbrojtjen e plotë të flokëve dhe kokës, zvogëlon gjendjen e flokëve të thatë dhe të dëmtuar, mban lëkurën e kokës të pastër dhe parandalon në mënyrë efektive agjentët që prodhojnë zbokth.

Tham Khảo Thêm:  Các kiểu tóc xoăn đẹp cho năm 2020

2. Ha Thu O

Ha Thu O është një bar medicinal i njohur me efektin që ndihmon në nxirjen e flokëve dhe parandalimin e thinjjes së parakohshme të flokëve. Ha Thu O ndihmon në frenimin e procesit të atrofisë (Degjenerimit) të folikulave të flokëve dhe ngadalëson fazën e anagjenit kur hyn në fazën e katagjenit (Zgjat fazën e rritjes së flokëve), rrit sintezën e pigmentit të melaninës për të trajtuar thinjjen e parakohshme të flokëve.

➤ Shiko të plotë: Shampo për flokë me nenexhik Thu O

Lëndët ushqyese në Ha Thu O ndihmojnë në rivendosjen e gjëndrave të dëmtuara të flokëve, mbështesin trajtimin e rënies së flokëve. Përveç kësaj, kjo barishte gjithashtu ndihmon në rritjen e rrjedhjes së gjakut në organe në mënyrë që skalpi dhe gjëndrat e flokëve të furnizohen në mënyrë efektive me lëndë ushqyese. Përdorimi i Ha Thu Um për të kapërcyer rënien e flokëve gjithashtu redukton dëmtimin e folikulave të flokëve, duke mbështetur një trup më të shëndetshëm.

3. Bar arrë betel

Përbërësi β-Sitosterol në arrë betel besohet të jetë përbërësi kryesor që ndihmon në luftimin e rënies së flokëve dhe stimulon rritjen e flokëve në rastet e rënies së flokëve të shkaktuar nga ndryshimet hormonale (menopauza, shtatzënia dhe pas lindjes, meshkujt me nivele të ulëta të testosteronit). Ky përbërës aktiv ka efekt në pakësimin e përmbajtjes së DHT në trup – ky është shkaku i atrofisë së folikulit të qimeve, duke e bërë të vështirë rritjen dhe thyerjen e lehtë. Në veçanti, ka edhe veti anti-inflamatore dhe antimykotike.Efektive në mjekim e zbokthit të kokës të shkaktuar nga kërpudhat Malassezia.

Përveç kësaj, përbërësi aktiv Flavonoid në arrat e betelit parandalon plakjen dhe në të njëjtën kohë ndihmon trupin të punojë në mënyrë të qëndrueshme, forcon dhe plotëson mjaftueshëm lëndë ushqyese për të ushqyer flokët nga brenda. Përveç kësaj, njerëzit gjetën edhe përbërësin aktiv palmytoil në barin e arrave të betelit, i cili ka efektin e eliminimit të radikaleve të lira dhe agjentëve të tjerë të dëmshëm për flokët, duke i bërë flokët më pak elastikë dhe të prirur për t’u thyer.

4. Bodhi është përfshirë në përbërjen e shamponit Nguyen Xuan

tri-gau-ngua-bang-bo-ket
Pema Bodhi pastron lëkurën e kokës në një mënyrë natyrale dhe beninje

Karkaleci përmban një sasi të madhe të Saponinës, e cila vepron si një detergjent për të ndihmuar në pastrimin e flokëve dhe kokës, dhe ka veti efektive antibakteriale dhe antifungale. Përveç kësaj, Saponin gjithashtu ka aftësinë për të stabilizuar enët sipërfaqësore të gjakut dhe për të shtrënguar indin lidhës përreth për të ndihmuar në shtrëngimin e rrënjëve të flokëve dhe ushqyerjen e flokëve.

Në karkaleca janë gjithashtu të pasura me vitamina, minerale dhe proteina që ndihmojnë në stimulimin e folikulave të shëndetshme të flokëve, nxisin rritjen e shpejtë të flokëve dhe i bëjnë flokët tuaj më të trashë se më parë. Në veçanti, fara e karkalecit përmban një sasi të madhe vaji vegjetal, kështu që flokët tuaj do të jenë shumë të shndritshëm.

5. Bari me pesë ngjyra

Sipas kërkimeve moderne mjekësore, bari i ylbertë përmban shumë vajra esencialë si cadinen, caryophyllen, curmarin, etj. Këto vajra esencialë kanë aftësinë të vrasin kërpudhat dhe bakteret për të ndihmuar në pastrimin e kokës dhe rrënjëve të flokëve. Falë kësaj, flokët janë të pastër nga rrënja deri në majë, gjithashtu zvogëlohet kruarja dhe rënia e flokëve përmirësohet ndjeshëm.

6. Mani është në përbërësit e shampos Nguyen Xuan

Manat janë të pasura me lëndë ushqyese si hekur, kalcium, karotinë, vitamina A, C, E dhe K, folate, tiaminë, piridoksinë, niacinë, fibra dhe proteina. Nga atje, ai ndihmon në sigurimin e lëndëve ushqyese thelbësore për rritjen e flokëve, stimulon rritjen e flokëve, përmirëson rrallimin e flokëve, humbjen e flokëve dhe problemet e tullacisë.

Tham Khảo Thêm:  Sổ hồng là gì? Cách phân biệt sổ đỏ và sổ hồng

Mana është gjithashtu e pasur me antioksidantë që riparojnë në mënyrë efektive radikalet e lira dhe rinovojnë gjëndrat e flokëve. Mana rrit prodhimin e melaninës në flokë, kështu që ndihmon në ruajtjen e ngjyrës natyrale të flokëve.

7. Noctilucent

Nuc Nac njihet edhe si Nam Hoang Ba, Moc Ho Phap, Ngoc Ho Phap, Van Co Chi, Bach Ngoc Chi. Komponenti nunacin i bërë nga flavonoidet e guaskës së lakërishtës ka efektin e trajtimit të inflamacionit të lëkurës, kërpudhave dhe parandalimin e formimit të zbokthit.

8. Vaj esencial Patchouli

Vaji esencial i paçulit ka veti antifungale që ndihmojnë në luftimin e zbokthit, stimulojnë gjëndrat e flokëve dhe parandalojnë rënien e parakohshme të flokëve. Përveç kësaj, ajo gjithashtu ka efektin e kontrollit të gjëndrave dhjamore për t’i bërë flokët me shkëlqim dhe jo ngjitës. Vaji esencial i paçulit ndihmon në hidratimin e flokëve dhe skalpit të kokës, duke rritur procesin e hidratimit, në mënyrë që flokët të jenë me shkëlqim, të lëmuar.

9. Vaj esencial i limonit

Limoni përmban shumë komponentë Acidi citrik ka antibakterial, antifungal dhe pengon rritjen e zbokthit. Përveç kësaj, vitaminat B dhe C në këtë frut gjithashtu ndihmojnë në stimulimin e rritjes së folikulave të flokëve, ushqejnë flokët e fortë dhe të lëmuar dhe parandalojnë derdhjen e tepërt. Vaji esencial i limonit gjithashtu ndihmon në forcimin e gjëndrave të flokëve, shtrëngimin e rrënjëve të flokëve, zvogëlimin e thyerjes. Ekstrakti i barit të limonit siguron një sasi të madhe të vitaminave B dhe folatit, duke përfshirë B1 dhe B5 (biotinë) të cilat janë treguar të jenë efektive në parandalimin e rënies së flokëve.

10. Vaj esencial grejpfrut

Vaji esencial i grejpfrutit përmban përbërës aktiv Salmonella që pastron kërpudhat e kokës dhe kujdeset për flokë të shëndetshëm. Përveç kësaj, përbërësit geranioli dhe pektina, alkooli, acidi citrik në vajin esencial të grejpfrutit ndihmojnë gjithashtu në ushqyerjen e flokëve për të qenë me shkëlqim dhe minimizuar problemin e thyerjes.

Në veçanti, vaji esencial i grejpfrutit përmban gjithashtu një përbërës kryesor të quajtur D-Limonene. Ky përbërës ndihmon në reduktimin e formimit të 5 Alfa-reduktazës, kimikatit që bllokon poret tuaja, duke parandaluar që lëndët ushqyese jetike të hyjnë në gjëndrën e flokëve. Duke eleminuar këtë kimikat (nëpërmjet përdorimit të vajit esencial të grejpfrutit), ju mund të ndihmoni në ngadalësimin ose përfundimisht në ndalimin e rënies së flokëve krejtësisht.

Përveç kësaj, vaji esencial i grejpfrutit gjithashtu ndihmon në rritjen e qarkullimit të gjakut, duke ndihmuar lëndët ushqyese për të ushqyer më mirë flokët, gjë që është e mirë për rritjen e flokëve. Antioksidantët natyralë në vajin esencial të grejpfrutit gjithashtu ndihmojnë në pastrimin e lëkurës së kokës, trajtimin e thatësisë ose inflamacionit dhe hidratimin e flokëve.

Ekstrakti i lëvozhgës së grejpfrutit shton zink, hekur, kalcium, squfur, vitaminë A, vitaminë B1 dhe vitaminë C, të cilat janë thelbësore për shëndetin e flokëve.

11. Vaj esencial i temjanit

Përbërësi kryesor i borzilokut është eugenoli (që përbën 60%) i cili ka veti të forta antibakteriale që janë shumë të mira në trajtimin e kërpudhave, reduktimin e zbokthit dhe reduktimin e kruajtjes së kokës. Vaji esencial i borzilokut ka aftësinë të rrisë qarkullimin e gjakut nën lëkurën e kokës, duke i ndihmuar flokët të marrin më shumë ushqim. Falë kësaj, flokët ushqehen shpejt dhe të fortë.

Përveç kësaj, borziloku ka gjithashtu aftësinë për të rritur djersitjen, duke eliminuar kështu toksinat, duke ndihmuar në reduktimin e ndjeshëm të rënies së flokëve. Për ata që zotërojnë flokë të yndyrshëm dhe ngjitës, përdorimi i temjanit është shumë i përshtatshëm, sepse ka efektin e reduktimit të sasisë së vajit të sekretuar, duke ndihmuar në tharjen e rrënjëve të flokëve dhe folikulave të flokëve.

12. Vaj ulliri

Vaji i ullirit siguron lagështi të pabesueshme për flokët e dredhur dhe të thyer

Vaji i ullirit përmban një sërë vitaminash A, D, D, F, K, karotinë për të ndihmuar në neutralizimin e yndyrave dhe antioksidantëve, ndihmon në ushqimin e flokëve dhe përmirëson në mënyrë efektive rënien e flokëve. Përbërës të tjerë si acidi oleik, acidi palmitik dhe squaleni në vajin e ullirit ndihmojnë për të zbutur flokët në mënyrë natyrale dhe për të siguruar lagështi në flokë, duke i bërë flokët të lëmuar, rrënjët ndihmojnë flokët të fortë.

Tham Khảo Thêm:  Nikola Tesla: Cuộc đời và sự nghiệp phát minh

Jo vetëm duke u kujdesur për flokë të butë dhe të fortë, vaji i ullirit gjithashtu ndihmon në përmirësimin e gjendjes së mykut të kokës dhe mbron në mënyrë efektive lëkurën e kokës. Vaji i ullirit ka veti antibakteriale që ndihmojnë në pastrimin e lëkurës së kokës, heqjen e zbokthit dhe lëkurën e vdekur për të rikthyer flokët pa zbokth dhe të shëndetshëm.

13. Vitamina E

Vitamina E sjell një sërë efektesh në flokë si më poshtë:

  • Ndihmon flokët të rriten më shpejt: Vitamina E ndihmon në zhvillimin e kapilarëve në mënyrë që flokët të marrin një sasi të madhe të lëndëve ushqyese për të stimuluar rritjen e flokëve.
  • Parandalimi i flokëve gri: Vitamina E përmban antioksidantë që ndihmojnë në ngadalësimin e procesit të plakjes së flokëve.
  • Rritni shkëlqimin e flokëve: Plotësimi me vitaminë E gjithashtu ndihmon që vaji esencial të ngjitet në keratin, duke rritur kështu shkëlqimin dhe elasticitetin e flokëve.
  • Përmirësimi i flokëve të thatë dhe të dëmtuar: MILIARDVaji lubrifikant është i ngjashëm me një kondicioner për të përmirësuar kërcitjen dhe dëmtimin e flokëve.

Shampo bimore Nguyen Xuan është nxjerrë nga 13 barishte natyrale të zgjedhura me kujdes që jo vetëm ndihmojnë në mbrojtjen, por gjithashtu ndihmojnë në ushqyerjen e plotë të flokëve dhe skalpit. Në veçanti, procesi i avancuar i prodhimit plotëson standardet CGMP, kështu që nuk shkakton efekte anësore, shumë i sigurt për t’u përdorur si për gratë shtatzëna, pas lindjes dhe për fëmijët. Ju mund të jeni të sigurt për përdorim afatgjatë pa ndikuar në flokët, lëkurën e yndyrshme dhe shëndetin tuaj. Nguyen Xuan – sekreti i kujdesit të flokëve nga Mjekësia Tradicionale – është me të vërtetë produkti efektiv, cilësor dhe i sigurt që po kërkoni.

Sa kushton shampoja bimore Nguyen Xuan?

Aktualisht, produktet e shamponave bimore Nguyen Xuan kanë 4 lloje: Shampo bimore Nguyen Xuan (shishe kafe) e përshtatshme për flokë normalë. Shampo bimore për flokë Nguyen Xuan (shishe jeshile) është e përshtatshme për flokë të thatë dhe të dëmtuar. Shampo bimore Nguyen Xuan floating (shishe e verdhë) ka një aromë lulesh, e përshtatshme për flokë të yndyrshëm dhe të yndyrshëm. Përveç kësaj, kompania ka gjithashtu kondicioner bimor Nguyen Xuan për të ndihmuar në ushqyerjen e flokëve më të shndritshëm dhe të gjatë. Prandaj, në varësi të llojit dhe vëllimit të shampos, çmimi do të ndryshojë. Konkretisht:

Ku të blini shampo bimore Nguyen Xuan?

Për të blerë shampo bimore origjinale Nguyen Xuan nga Hoa Linh Pharmaceutical Co., Ltd, mund të zgjidhni një nga 3 mënyrat e mëposhtme:

Metoda 1: Porosit dërgesë direkte duke plotësuar informacionin e plotë dhe të saktë të marrësit në formularin e porosisë më poshtë.

Metoda 2: Telefononi linjën telefonike 1900.5712.55 (orët e zyrës) t’i dërgohet informacioni i porosisë për dërgesë në shtëpi.

Metoda 3: Gjeni dhe blini shampon bimor Nguyen Xuan në dyqanet dhe farmacitë më afër jush për të jetuar dhe punuar KLIKO KËTU

Nëse keni ndonjë pyetje, ju lutemi telefononi linjën telefonike 1900.5712.55 për këshilla të ekspertëve për çështjet që lidhen me flokët dhe informacionin e produktit sa më shpejt të jetë e mundur.

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Thành phần dầu gội dược liệu Nguyên Xuân gồm những gì . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

23 Sản phẩm dưỡng tóc khô xơ hiệu quả được ưa chuộng nhất hiện nay

Flokët e thatë dhe të dredhur i bëjnë femrat të trishtuara dhe mungesën e vetëbesimit. Për të zgjidhur këtë situatë, duhet të përdorni produkte për flokë të…

Tóc khô xơ do đâu? Mẹo phục hồi tóc khô xơ tại nhà

Të gjithë duan të kenë flokë me shkëlqim dhe të butë. Megjithatë, shumë faktorë bëjnë që flokët tuaj gradualisht të thahen, të ndahen majat dhe madje të…

Mẹo giúp da đầu sạch gàu

1. Giấm táo Một ngày ra đường, khói bụi mồ hôi tích tụ trên da đầu gây bẩn và ngứa. Các sản phẩm dưỡng ẩm, chống nắng…

Top 6 mẹo giúp da đầu sạch gàu giảm ngứa mà bạn cần biết

Mẹo giúp da đầu sạch gàu giảm ngứa không phải ai cũng biết. Gàu là nỗi ám ảnh của mọi mái tóc khi hè về. Tuy nhiên,…

Mặt tròn nên để tóc gì? Xem ngay kiểu tóc đẹp cho nữ mặt tròn

Mặt tròn nên để kiểu tóc gì? Khuôn mặt tròn có rất nhiều ưu điểm, đặc biệt là giúp bạn thoải mái lựa chọn và thay đổi…

Tóc sâu ngứa là gì: nguyên nhân và cách khắc phục?

Không phải ai cũng may mắn có được mái tóc khỏe đẹp như vậy. Sự xuất hiện của những nốt thâm ngứa không chỉ ảnh hưởng đến…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *